Tutvustus


Soodapritsi  kasutatakse värvi, mustuse,  ja muude kattekihtide eemaldamiseks. Soodapritsi töö põhineb põhimõttel,kus sooda ja õhusegu suurel survel vastu puhastatavat pinda paisatakse, mille tulemusena soodatera lõhkeb- plahvatab. Vabanev lööklaine puhastab pinna seda kahjustamata- kriipimata.   Puhastusainena kasutatakse sodium bicarbonaati ehk söögisoodat.

Soodaprits on väga lihtne ja tõhus määrdunud või muul viisil puhastamist vajavate pindade puhastamise meetod. Paljud kasutavad liivapritsimeetodit, sest ei ole teiste võimalustega kursis. Soodaprits on ilmselgelt meetod, mis on tulnud, et jääda – seda ka palkehitiste renoveerimisel. Selle meetodiga saab õrnalt puhastada ka keerulise välimusega pinnad. Soodapritsi efektiivsust saab reguleerida ning kasutatav survejõud ei kujuta endast tegelikult ohtu, sest lisaained puuduvad.

Spetsialistid  soovitavad soodapritsitöid mitmesugustele puhastamist vajavatele pindadele ja  julgustab, et see on Ameerikas ametlikult heaks kiidetud meetod. Palkhoonetele sobib see eriti hästi.Meetod ei kahjusta pinda, sest soodaga koos puhutakse ainult õhku. Tundub mõistlik, et väga vana palki ei minda rikkuma võõraste ainetega. Seda silmas pidades võib soodapritsi soovitada ka allergiatundlike ruumidesse.

Siseruumides pritsitööde tegemisel kuulub koristamine lahutamatu osana tööde lõpetamise juurde, välitingimustes ei ole see nii oluline: välisseinte ääres soodaga pritsides jäetakse hallikate seinapuhastusjäätmete äraviimise roll tuulele.

Peab olema tähelepanelik, et kvaliteet püsiks ühtlasena ja midagi ei jääks puhastamata. Soovitud tulemus tekib ühtlase tempoga.